Waluty
Promocje
GELAQ Pearl nr 201  Lakier Hybrydowy UV - Zgaszony Róż Perła
GELAQ Pearl nr 201 Lakier Hybrydowy UV - Zgaszony Róż Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ nr 304 Lakier Hybrydowy UV - Ciepły Beż Perła
GELAQ nr 304 Lakier Hybrydowy UV - Ciepły Beż Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 216  Lakier Hybrydowy UV - Srebro Perła
GELAQ Pearl nr 216 Lakier Hybrydowy UV - Srebro Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 211  Lakier Hybrydowy UV - Szary Niebieski Perła
GELAQ Pearl nr 211 Lakier Hybrydowy UV - Szary Niebieski Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 210  Lakier Hybrydowy UV - Chaber Perła
GELAQ Pearl nr 210 Lakier Hybrydowy UV - Chaber Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 209  Lakier Hybrydowy UV - Fiolet Perła
GELAQ Pearl nr 209 Lakier Hybrydowy UV - Fiolet Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 208  Lakier Hybrydowy UV - Perła
GELAQ Pearl nr 208 Lakier Hybrydowy UV - Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 207  Lakier Hybrydowy UV - Róż Perła
GELAQ Pearl nr 207 Lakier Hybrydowy UV - Róż Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 206  Lakier Hybrydowy UV - Ciemny Róż Perła
GELAQ Pearl nr 206 Lakier Hybrydowy UV - Ciemny Róż Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 204  Lakier Hybrydowy UV - Zgaszone Srebro Perła
GELAQ Pearl nr 204 Lakier Hybrydowy UV - Zgaszone Srebro Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 203  Lakier Hybrydowy UV - Szmaragd Perła
GELAQ Pearl nr 203 Lakier Hybrydowy UV - Szmaragd Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 202  Lakier Hybrydowy UV - Złoto Perła
GELAQ Pearl nr 202 Lakier Hybrydowy UV - Złoto Perła
23,00 zł 14,95 zł 18,70 zł 12,15 zł
szt.
Produkt dnia
Nabłyszczający 15g Żel UV
Nabłyszczający 15g Żel UV
24,00 zł 19,51 zł
szt.
Gelaq Platinum Gold 031 - Lakier Hybrydowy UV
Gelaq Platinum Gold 031 - Lakier Hybrydowy UV
23,00 zł 18,70 zł
szt.
Gelaq Platinum Warm Blue 033 - Lakier Hybrydowy UV
Gelaq Platinum Warm Blue 033 - Lakier Hybrydowy UV
23,00 zł 18,70 zł
szt.
Lampa CCFL + LED 48W
Lampa CCFL + LED 48W
69,00 zł 56,10 zł
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - clear 15g
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - clear 15g
26,00 zł 21,14 zł
szt.
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - Beige 15g
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - Beige 15g
26,00 zł 21,14 zł
szt.
GELAQ Noc Kairu 328 Lakier Hybrydowy UV/LED
GELAQ Noc Kairu 328 Lakier Hybrydowy UV/LED
23,00 zł 18,70 zł
szt.
Cążki do skórek "Spring" 6 mm
Cążki do skórek "Spring" 6 mm
32,00 zł 26,02 zł
szt.
Uniwersalny Żel UV Jednofazowy 30g
Uniwersalny Żel UV Jednofazowy 30g
74,00 zł 60,16 zł
szt.
Żele budujące. Co warto o nich wiedzieć?
Żele budujące. Co warto o nich wiedzieć?

Żele budujące należą do produktów najczęściej wykorzystywanych w salonach stylizacji paznokci. Jego właściwości pozwalają manicurzystkom nie tylko budować płytkę paznokcia, lecz także przygotować bazę do zdobień. Tworzenie trwałych stylizacji przy użyciu żelu wymaga jednak posiadania podstawowej wiedzy o zachowaniu tego produktu. Ile czasu potrzeba na jego utwardzenie? Czy istnieje najlepsza technika ich aplikacji? W Sunflower Nail Professional wiemy wszystko na ten temat i dzielimy się z Tobą przydatnymi informacjami.

Spis treści
Czym jest i do czego służy?
Sposób aplikacji
Gdzie kupić?

Co to jest żel budujący i do czego można go używać?

Co to jest żel budujący? To podstawowe pytanie, na jakie należy sobie odpowiedzieć przed przystąpieniem do jego używania. Jest to nic innego, jak specjalny produkt do stylizacji paznokci, który nakładany jest na płytkę w celu jej utwardzenia, wzmocnienia czy przedłużenia. Żele często charakteryzują się gęstą konsystencją, która wymaga specjalnej techniki nakładania. Jej opanowanie nie jest trudne, choć warto przyłożyć się do tej czynności już podczas pierwszych prób, by nie pogłębiać złych nawyków. Żele z powodzeniem utwardzać można w tradycyjnej lampie UV. Warto pamiętać, że czas utwardzania uzależniony jest od mocy wykorzystywanej lampy, a także specyfiki produktu. Żele mogą mieć różne kolory - od różu przypominającego naturalną barwę paznokci do intensywnych kolorów stanowiących podstawę do dalszej pracy nad stylizacją. W salonach żele najczęściej wykorzystywane są do przedłużania krótkiej płytki paznokcia. Przed aplikacją warto upewnić się, że podłożony pod paznokcie szablon umieszczony został prawidłowo. Po utwardzeniu żelowej masy można nadać dowolny kształt i zmniejszyć jej długość.

Baza do tworzenia zdobień

Przedłużanie paznokci to jednak nie jedyna czynność, do której wykorzystywane mogą być żele budujące. Stylistki stosują je także do wzmacniania łamliwej płytki czy stworzenia bazy pod zdobienia. Żele o charakterystycznym, lekko różowym odcieniu najczęściej są podstawą do popularnej stylizacji "baby boomer" czy klasycznego manicure'u francuskiego. Dzięki kolorowym żelom można tworzyć także bazę pod aplikację cyrkonii - ich rozmaite kształty dostępne są w ofercie Sunflower Nail Professional. Niektóre manicurzystki decydują się także na wyjątkowo odważne stylizacje. Dzięki trwałości żelów długość paznokcia sięgać może nawet kilku centymetrów, co daje spore pole do popisu podczas zdobień. Do czego jeszcze posłużyć może żel budujący? Spisze się on idealnie w przypadku klientek obgryzających paznokcie, które chcą skończyć z tym nawykiem. Będzie to także dobry wybór dla pań narzekających na łamliwość paznokci czy rozdwajanie się płytki. Praca z żelami wymaga jednak innej techniki niż w przypadku lakierów hybrydowych. Poznaj wskazówki od Sunflower Nail Professional!

Budowanie paznokcia żelem

Kilka uwag dotyczących nakładania żeli budujących na paznokcie

Żele budujące są zwykle gęstsze niż pozostałe produkty do stylizacji. To oznacza z kolei, że ich nakładanie na paznokcie musi odbywać się według innych zasad. Po pierwsze przygotowania wymaga płytka paznokci. Trzeba dokładnie usunąć z niej pozostałości po wcześniejszych zabiegach stylizacyjnych, a także opracować skórki. Następnie powierzchnia paznokcia powinna zostać starannie odtłuszczona i pokryta niewielką ilością primera. Wówczas przystąpić można do pracy z żelem. Produkty do przedłużania płytki, takie jak żel budujący "MAGIC - SNOW WHITE" od Sunflower Nail Professional nakładane powinny być specjalnym pędzelkiem. Przed tym pod paznokieć podłożyć należy szablon służący do równomiernego rozprowadzenia produktu i zbudowania pożądanej długości paznokcia. Im mniejsza ilość żelu nałożona zostanie na płytkę, tym lepiej zarówno dla stylizacji, która nie rozwarstwi się po upływie czasu, jak i dla klientki, która nie będzie odczuwać pieczenia podczas utwardzania żelu. Sama aplikacja produktu to jednak nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę podczas tworzenia manicure'u. Co jeszcze warto wykonać dla uzyskania najbardziej naturalnego efektu?

Dłuższe paznokcie i naturalny efekt w jednym!

Zanim dłoń z zaaplikowanym żelem umieszczona zostanie w lampie warto sprawdzić, czy krzywa C jest odpowiednio uformowana. Ku zadowoleniu początkujących stylistek większość produkowanych dzisiaj żeli jest samopoziomująca się, a to oznacza, że nie trzeba dbać o równomierne rozłożenie produktu - ten zrobi to sam. Warto także sprawdzić, czy podczas nakładania masy nie zostały zalane skórki oraz czy wolny brzeg został właściwie opracowany. Następnie przejść można do utwardzenia żelu zgodnie z zaleceniami z opakowania, a także do położenia drugiej warstwy produktu. Ważną czynnością będzie usunięcie warstwy dyspersyjnej przy pomocy wacika nasączonego cleaner'em oraz nadanie płytce pożądanego kształtu. Po pracy z pilnikiem przejść można do ulubionej części manicure'u dla wielu stylistek - wykonania zdobienia. Żel może być pokryty dowolnym lakierem hybrydowym, utwardzonym w lampie i zabezpieczonym topem. Ważne, by na powierzchnię wypolerowanego paznokcia nie nakładać już bazy! Pierwszą warstwę stylizacji w tym wypadku stanowić będzie cienka warstwa dowolnego lakieru hybrydowego.

Gdzie kupić żel budujący na paznokcie?

Żel budujący na paznokcie warto wybrać starannie. Produkty słabej jakości, kupowane w niesprawdzonych źródłach mogą być bowiem przyczyną rozwarstwiania się stylizacji, a w konsekwencji - zmarnowaniem czasu, wysiłku i pieniędzy! Początkującym stylistkom paznokci, które chcą nauczyć się pracy z żelami budującymi polecamy ofertę naszego sklepu. W Sunflower Nail Professional zamówić można zarówno produkty budujące, jednofazowe, jak i kolorowe, których rozprowadzanie na paznokciu nie powinno stanowić problemu nawet dla niedoświadczonej osoby. Nasze kolekcje spiszą się doskonale w dłoniach osoby, chcącej spróbować pracy z żelami. Poza żelami w ofercie Sunflower Nail Professional znajdziesz specjalne pędzelki syntetyczne do rozprowadzania produktów, formy do przedłużania czy płatki bezpyłowe do przemywania. W jednym zamówieniu możesz wybrać także wygodne bloczki polerskie czy cyrkonie do zdobień, czyli wszystko, co niezbędne Ci do wykonywania efektownych stylizacji. Jeśli potrzebujesz więcej porad na temat pracy z tymi produktami, to koniecznie sprawdź pozostałe artykuły umieszczone na blogu. Stylizacja paznokci to nasza pasja, a swoją wiedzą chcemy się dzielić z innymi! Nie trzeba być profesjonalną stylistką, aby do wykonywania manicure'u stosować żele! Choć ich nakładanie na płytkę paznokcia wymaga więcej czasu, niż w przypadku standardowego lakieru, to efekt długich, idealnie ukształtowanych paznokci jest tego wart! Aplikacji produktów możesz uczyć się sama, bądź pod okiem instruktorów na specjalnych kursach. Niezależnie od tego, w jaki sposób zamierzasz zacząć stosowanie żeli pamiętaj, że tylko wysokiej jakości produkt zapewni Twoim stylizacjom pożądaną trwałość! W Sunflower Nail Professional znajdziesz między innymi żele budujące, podkładowe, czy kolorowe, które spełnią Twoje oczekiwana!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl