Waluty
Promocje
GELAQ Pearl nr 204  Lakier Hybrydowy UV - Zgaszone Srebro Perła
GELAQ Pearl nr 204 Lakier Hybrydowy UV - Zgaszone Srebro Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 206  Lakier Hybrydowy UV - Ciemny Róż Perła
GELAQ Pearl nr 206 Lakier Hybrydowy UV - Ciemny Róż Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 207  Lakier Hybrydowy UV - Róż Perła
GELAQ Pearl nr 207 Lakier Hybrydowy UV - Róż Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 209  Lakier Hybrydowy UV - Fiolet Perła
GELAQ Pearl nr 209 Lakier Hybrydowy UV - Fiolet Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 211  Lakier Hybrydowy UV - Szary Niebieski Perła
GELAQ Pearl nr 211 Lakier Hybrydowy UV - Szary Niebieski Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
GELAQ Pearl nr 216  Lakier Hybrydowy UV - Srebro Perła
GELAQ Pearl nr 216 Lakier Hybrydowy UV - Srebro Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 210  Lakier Hybrydowy UV - Chaber Perła
GELAQ Pearl nr 210 Lakier Hybrydowy UV - Chaber Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ nr 304 Lakier Hybrydowy UV - Ciepły Beż Perła
GELAQ nr 304 Lakier Hybrydowy UV - Ciepły Beż Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ BASE LAMINATE - THICK - Baza LAMINAT do spodów paznokcia
GELAQ BASE LAMINATE - THICK - Baza LAMINAT do spodów paznokcia
27,00 zł 18,75 zł 21,95 zł 15,24 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 208  Lakier Hybrydowy UV - Perła
GELAQ Pearl nr 208 Lakier Hybrydowy UV - Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 202  Lakier Hybrydowy UV - Złoto Perła
GELAQ Pearl nr 202 Lakier Hybrydowy UV - Złoto Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 203  Lakier Hybrydowy UV - Szmaragd Perła
GELAQ Pearl nr 203 Lakier Hybrydowy UV - Szmaragd Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
szt.
Produkt dnia
Nabłyszczający 15g Żel UV
Nabłyszczający 15g Żel UV
24,00 zł 12,00 zł 19,51 zł 9,76 zł
szt.
Gelaq Platinum Gold 031 - Lakier Hybrydowy UV
Gelaq Platinum Gold 031 - Lakier Hybrydowy UV
25,00 zł 20,33 zł
szt.
Gelaq Platinum Warm Blue 033 - Lakier Hybrydowy UV
Gelaq Platinum Warm Blue 033 - Lakier Hybrydowy UV
25,00 zł 20,33 zł
szt.
Lampa CCFL + LED 48W
Lampa CCFL + LED 48W
69,00 zł 56,10 zł
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - clear 15g
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - clear 15g
26,00 zł 21,14 zł
szt.
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - Beige 15g
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - Beige 15g
26,00 zł 21,14 zł
szt.
GELAQ Noc Kairu 328 Lakier Hybrydowy UV/LED
GELAQ Noc Kairu 328 Lakier Hybrydowy UV/LED
25,00 zł 20,33 zł
szt.
Cążki do skórek "Spring" 6 mm
Cążki do skórek "Spring" 6 mm
32,00 zł 26,02 zł
szt.
Uniwersalny Żel UV Jednofazowy 30g
Uniwersalny Żel UV Jednofazowy 30g
74,00 zł 37,00 zł 60,16 zł 30,08 zł
szt.
Lampa UV do paznokci. Co musisz wiedzieć?
Lampa UV do paznokci. Co musisz wiedzieć?

Lampa UV do paznokci to niezbędny element każdego zestawu do manicure'u hybrydowego lub żelowego - zarówno dla nowicjuszy, jak i profesjonalistów. Jej zadaniem jest szybkie i bezpieczne utwardzenie zaaplikowanego na płytkę paznokcia preparatu, a tym samym zapewnienie uzyskanej w ten sposób powłoce maksymalnej trwałości i estetycznego wykończenia. Co warto wiedzieć o lampach UV przed zakupem modelu, który najlepiej spełni nasze potrzeby?

Spis treści
LED czy UV?
Dwa w jednym
Jak wybrać?
Kształt
Moc
Funkcje dodatkowe

 

 

Czym lampa UV do paznokci różni się od lampy LED?

Lampy UV do paznokci pojawiły się na rynku przed lampami LED. Charakteryzuje je zatem przede wszystkim ogromna uniwersalność, ponieważ zostały stworzone do utwardzania lakierów każdego typu - zarówno żelowych, jak i hybrydowych. Lampa UV o odpowiedniej mocy poradzi sobie ze wszystkimi kolorami i efektami lakierów, ponieważ ma szeroki zakres światła, który gwarantuje jej niezawodną skuteczność. Kiedy w sprzedaży pojawiły się lampy LED, doceniona została głównie szybkość ich działania. Rzeczywiście, lampy tego typu utrwalają manicure znacznie szybciej, skracając czas stylizowania paznokci nawet o połowę. Nie są jednak tak uniwersalne, jak lampy UV, gdyż nie sprawdzają się w przypadku każdego lakieru żelowego, a jedynie przy tych, które zawierają w sobie dużą ilość fotoinicjatorów. Podobnie jak w przypadku swojej konkurentki, skuteczność lampy LED uzależniona jest przede wszystkim od jej mocy. Może bowiem okazać się, że zbyt słaba moc lampy LED utwardzi lakier jedynie częściowo, co nie tylko skróci trwałość manicure'u, ale doprowadzi także do powstania nieestetycznie zmarszczonej powłoki na płytce paznokcia. Za najmniej funkcjonalne lampy LED uznaje się tak zwane mostki, które nie rozpraszają światła w sposób równomierny, przez co działają słabiej na bokach i końcówkach płytki. Jeśli zatem szukasz lampy, która będzie odpowiednia do każdego typu lakieru - żelowego i hybrydowego w dowolnym kolorze - wybieraj odpowiednio mocną, klasyczną lampę UV, która poradzi sobie doskonale z wszystkimi typami manicure'u.

Lampy do paznokci UV LED. Zalety rozwiązania 2W1

Osoby, które nie mogą zdecydować, która lampa do paznokci będzie dla nich lepszym rozwiązaniem, mogą wybrać najbardziej nowoczesny sprzęt, czyli lampę UV LED, która łączy w sobie technologię światła LED-owego i ultrafioletowego. Dzięki niej możliwe jest nie tylko skuteczne, ale i bardzo szybkie utwardzanie każdego typu lakieru. Lampy zawierające dwa rodzaje światła są wydajne i energooszczędne, co docenią przede wszystkim panie zajmujące się profesjonalnym stylizowaniem paznokci. Lampy UV LED wyróżnia także długa żywotność żarówek i niska awaryjność. Większość z nich może pracować nawet kilkanaście lat bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek napraw. Dużym atutem tego typu urządzeń jest również wyeliminowanie ryzyka oparzenia - wnętrze podwójnych lamp nie ulega nagrzewaniu. Na plus ich eksploatacji zaliczamy także niski koszt użytkowania, wynikający z braku konieczności wymiany żarówek.

Paznokcie po utwardzaniu w lampie

Jaka lampa UV do paznokci będzie najlepsza?

Zastanawiasz się, jaka lampa UV do paznokci będzie dla Ciebie odpowiednia? Dobre urządzenie to gwarancja pięknego i trwałego manicure'u, zarówno w przypadku stylizacji żelowej, jak i hybrydowej. Światło ultrafioletowe doskonale radzi sobie z utwardzeniem lakieru w dowolnym kolorze, również w barwach mocno napigmentowanych, dlatego urządzenia, które stosują właśnie tę technologię są uznawane za najbardziej uniwersalne. W ofercie naszego sklepu znajdziesz lampy o różnym kształcie i mocy. Które z nich sprawdzą się u Ciebie najlepiej?

Kształt

Lampy do paznokci dzielimy przede wszystkim na otwarte i zamknięte. Te pierwsze mają kształt mostku o szerokości odpowiedniej dla dłoni dowolnej wielkości. Takie lampy uznawane są za najbardziej ergonomiczne i funkcjonalne. Zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu są idealne dla osób, które często podróżują lub zwyczajnie lubią minimalizować wielkość swojego wyposażenia. Jeśli decydujesz się na lampę typu mostek, musisz liczyć się z faktem, że w związku z jej budową oraz ze względów bezpieczeństwa jej moc nie będzie tak duża, jak ma to miejsce w przypadku lamp mocniej zabudowanych. Aby nie rezygnować z funkcjonalności, sięgaj po modele łączące w sobie technologię LED i UV. Dzięki temu nawet mostek będzie utwardzał lakier szybko i dokładnie, zapewniając Ci najlepsze efekty manicure'u. W ofercie naszego sklepu dostępne są również lampy UV oraz lampy UV LED typu budka. Ponieważ są one zabudowane z trzech stron, zawierają w swoich ściankach więcej żarówek i mogą mieć zdecydowanie wyższą moc, a tym samym utwardzać lakiery szybciej i skuteczniej. Ich minusem będzie jednak nieco większy rozmiar, dlatego najlepiej sprawdzą się jako produkty wykorzystywane stacjonarnie.

Moc

Przenośne, niewielkie lampy UV w kształcie mostka mają zazwyczaj moc maksymalnie 24 W. Taka wysokość tego parametru może okazać się niewystarczająca w przypadku niektórych żeli, dlatego jeśli zależy Ci na zakupie wygodnej, ale i skutecznej lampy typu mostek, wybieraj modele, które poza światłem UV wykorzystują również światło LED. Osoby, które decydują się na lampy zabudowane, nie muszą ograniczać swojego wyboru do urządzeń UV LED, jeśli sięgną po sprzęt dysponujący mocą minimum 36 W. Taka wysokość tego parametru jest optymalna zarówno w przypadku manicure'u hybrydowego, jak i żelowego. Jeżeli pragniemy jednak skrócić czas stylizowania paznokci do minimum, mieć gwarancję 100% utwardzenia powłoki lakieru i pełnej uniwersalności stosowanego produktu, najlepiej sięgać po lampy o największej mocy, czyli 48 i 54 watowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Praktyczna lampa UV powinna być nie tylko mocnym, ale i funkcjonalnym urządzeniem. Dzięki zastosowaniu pewnych rozwiązań, urządzenia tego typu mogą bowiem znacząco zwiększyć wygodę wykonywania każdego manicure'u, a także ograniczyć ilość zużywanej przez urządzenie energii. Zaliczamy do nich przede wszystkim timer z wyświetlaczem, który pozwala na bieżąco monitorować postępy utwardzania lakieru. Podgląd w przebieg tego procesu pozwala nie tylko upewnić się, co do skuteczności urządzenia, ale również lepiej zagospodarować czas osobie, która wykonuje stylizację. Bardzo przydatną funkcja lampy UV jest także czujnik ruchu, który automatycznie uruchomi sprzęt po umieszczeniu w nim dłoni i wyłączy go, kiedy zostanie ona wyjęta. To rozwiązanie jest nie tylko energooszczędne, ale również niezwykle komfortowe, gdyż pozwala zminimalizować ryzyko przypadkowego uszkodzenia powłoki nieutwardzonego lakieru podczas włączania lampy za pomocą przycisku. Dobra lampa do paznokci to podstawa estetycznego i trwałego manicure'u. Jeśli wybierzesz w tym celu urządzenie o odpowiedniej mocy, nie musisz martwić się o jego użyteczność, gdyż bez trudu poradzi sobie z każdym typem i kolorem lakieru do paznokci. Polecamy zatem przede wszystkim przenośne mostkowe lampy UV LED oraz zabudowane lampy UV o mocy minimum 36 W, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl