Waluty
Promocje
Biały Kryształek 7g French Żel UV
Biały Kryształek 7g French Żel UV
18,00 zł 9,00 zł 14,63 zł 7,32 zł
szt.
Zapachowy Jednofazowy Żel UV 30g
Zapachowy Jednofazowy Żel UV 30g
74,00 zł 37,00 zł 60,16 zł 30,08 zł
szt.
Perła Róż 30g Żel UV Art
Perła Róż 30g Żel UV Art
64,00 zł 32,00 zł 52,03 zł 26,02 zł
Zapachowy Jednofazowy Żel UV 7g
Zapachowy Jednofazowy Żel UV 7g
14,00 zł 7,00 zł 11,38 zł 5,69 zł
szt.
GELAQ Pearl nr 200   Lakier Hybrydowy UV/LED - Szlachetne Złoto Perła
GELAQ Pearl nr 200 Lakier Hybrydowy UV/LED - Szlachetne Złoto Perła
25,00 zł 14,95 zł 20,33 zł 12,15 zł
szt.
Uniwersalny Żel UV Jednofazowy 50g
Uniwersalny Żel UV Jednofazowy 50g
112,00 zł 39,00 zł 91,06 zł 31,71 zł
szt.
Neonowa Biel 7g French Żel UV
Neonowa Biel 7g French Żel UV
18,00 zł 9,00 zł 14,63 zł 7,32 zł
szt.
Nabłyszczający 15g Żel UV
Nabłyszczający 15g Żel UV
24,00 zł 12,00 zł 19,51 zł 9,76 zł
szt.
GELAQ TOP  No Wipe - Lakier Hybrydowy UV
GELAQ TOP No Wipe - Lakier Hybrydowy UV
23,00 zł 17,25 zł 18,70 zł 14,02 zł
Perła Róż 15g Żel UV Art
Perła Róż 15g Żel UV Art
35,00 zł 17,50 zł 28,46 zł 14,23 zł
szt.
Biały Hologramowy 30g French Żel UV
Biały Hologramowy 30g French Żel UV
81,00 zł 37,00 zł 65,85 zł 30,08 zł
Biały Hologramowy 7g French Żel UV
Biały Hologramowy 7g French Żel UV
24,00 zł 12,00 zł 19,51 zł 9,76 zł
szt.
Produkt dnia
Nabłyszczający 15g Żel UV
Nabłyszczający 15g Żel UV
24,00 zł 12,00 zł 19,51 zł 9,76 zł
szt.
Gelaq Platinum Gold 031 - Lakier Hybrydowy UV
Gelaq Platinum Gold 031 - Lakier Hybrydowy UV
25,00 zł 20,33 zł
szt.
Gelaq Platinum Warm Blue 033 - Lakier Hybrydowy UV
Gelaq Platinum Warm Blue 033 - Lakier Hybrydowy UV
25,00 zł 20,33 zł
szt.
Lampa CCFL + LED 48W
Lampa CCFL + LED 48W
69,00 zł 56,10 zł
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - clear 15g
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - clear 15g
26,00 zł 21,14 zł
szt.
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - Beige  15g
AkryloŻel UV/LED Żel Budujący "MAGIC" - Beige 15g
26,00 zł 21,14 zł
szt.
GELAQ Noc Kairu 328 Lakier Hybrydowy  UV/LED
GELAQ Noc Kairu 328 Lakier Hybrydowy UV/LED
25,00 zł 20,33 zł
szt.
Cążki do skórek "Spring" 6 mm
Cążki do skórek "Spring" 6 mm
32,00 zł 26,02 zł
szt.
Uniwersalny Żel UV Jednofazowy 30g
Uniwersalny Żel UV Jednofazowy 30g
74,00 zł 37,00 zł 60,16 zł 30,08 zł
szt.
Akrylożel – czym jest, jak go nakładać i dlaczego warto się na niego zdecydować?
Akrylożel – czym jest, jak go nakładać i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Akrylożel, zwany także poliżelem, łączy w sobie właściwości akrylu i tradycyjnego żelu do paznokci. Sprawia to, że jest on twardy i wykazuje świetną przyczepność do płytki paznokcia podobnie jak akryl. Dodatkowo jest gęsty, dzięki czemu podczas nakładania nie spływa na skórki, a praca z nim jest bardzo prosta. Można używać go zarówno na sucho, jak i na mokro. Podobnie jak w przypadku zwykłego żelu utwardza się go w lampie, co pozwala na precyzyjne zbudowanie paznokci bez zbędnego pośpiechu. Dostępne w sklepie internetowym produkty marki Sunflower Nail Professional z tej kategorii można nabyć w dwóch wariantach - w formie wygodnej tubki oraz w słoiczku. Jak nakładać ten kosmetyk na paznokcie i czy warto w niego zainwestować? Sprawdź!

Spis treści:
Jak nakładać?
Na mokro
Na sucho
Przedłużanie na formach
Formy papierowe
Dual Form

Jak nakładać akrylożel, czyli co kryje się za metodami „na sucho” i „na mokro”?

Akrylożel można nakładać na płytkę paznokcia na dwa sposoby. Jedną z nich jest nakładanie „na sucho”, czyli tak, jak w przypadku standardowych żeli do paznokci. Druga metoda, czyli metoda nakładania „na mokro”, wygląda tak samo, jak w przypadku stylizowania paznokci za pomocą akrylu. Czym się różnią i którą wybrać? Sprawdźmy!

Metoda na mokro

Do nałożenia poliżelu na mokro będziesz potrzebowała pojemnika plastikowego lub szklanego naczynka a także cleanera, wacika bezpyłowego oraz pędzelka do żelu. Do pojemniczka nalej niewielką ilość cleanera, a następnie zamocz w nim pędzelek. Mokry pędzelek delikatnie otrzyj o wacik bezpyłowy, aby usunąć z niego nadmiar cleanera. Gdy cleanera jest zbyt dużo, akrylożel może się zapowietrzać.

Pod wpływem cleanera poliżel delikatnie się rozpuszcza i mięknie, co sprawia że jego rozprowadzanie staje się o wiele łatwiejsze, ponieważ jest on bardzo gęsty. Dzięki temu możesz nałożyć odrobinę substancji na pędzelek i rozprowadzić ją na paznokciu lub formie.

Metoda na sucho

Metoda na sucho jest Ci pewnie dobrze znana, ponieważ nie jest ona ani trochę skomplikowana i przypomina nakładanie typowych lakierów oraz żeli do paznokci. Wystarczy tu bowiem nałożyć odrobinę substancji na suchy pędzelek, a następnie rozprowadzić go po formie lub płytce. Zanim jednak zaczniesz przygotowywanie swojego pierwszego manikiuru za pomocą nowoczesnych poliżeli – na przykład tych dostępnych w sklepie marki Sunflower Nail Professional – sprawdź, jak odpowiednio przygotować płytkę i jak przedłużać paznokcie za pomocą gotowych form!

Jak przedłużać paznokcie akrylożelem z wykorzystaniem gotowych form?

Gotowe formy to sposób na proste i szybkie nałożenie odpowiedniej porcji akrylożelu na płytkę paznokcia w celu jego przedłużenia. Poliżele można stosować zarówno na tradycyjnych formach papierowych, jak i na silikonowych formach Dual Form System z Sunflower Nail Professional. Wszystko zależy od osobistych upodobań i preferencji. Zanim jednak przejdziesz do wykorzystywania form, musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu płytki.

Akrylożel kryjący różTransparentny Akrylożel UV

Jak przygotować paznokcie do przedłużania?

Cały zabieg należy zacząć od przygotowania skórek. Na początek warto je zmiękczyć, np. mocząc dłonie w ciepłej wodzie lub używając do tego celu specjalnych preparatów z Sunflower Nail Professional. Następnie należy odsunąć je drewnianym kopytkiem, zwracając szczególną uwagę na cienką błonę narastającą na płytkę. Jeżeli skórki nie zostaną dokładnie odsunięte, cała stylizacja może okazać się nietrwała. Jeżeli masz frezarkę, opracuj skórki delikatnie za pomocą frezu zakończonego kuleczką. Rób to powoli i starannie, tak aby nie uszkodzić naskórka. Jeżeli nie masz frezarki, użyj po prostu specjalnych nożyczek lub cążków.

Po przygotowaniu skórek należy starannie zmatowić płytkę paznokcia bloczkiem polerskim, a następnie odtłuścić ją cleanerem. Aby przedłużyć trwałość stylizacji można użyć primera z Sunflower Nail Professional, który zwiększy przyczepność produktu do płytki paznokcia. Jeżeli nie masz większych problemów z utrzymywaniem się produktów takich jak żel czy hybryda na Twoich paznokciach - zastosuj wersję bezkwasową. Jeżeli jednak zaobserwujesz, że Twoja płytka jest tłusta, a aplikowane na nią produkty szybko od niej odchodzą - wybierz primer kwasowy. Na paznokcie należy nałożyć kilka kropelek primera, który sam dotrze w odpowiednie miejsca, a następnie odczekać chwilę aż preparat wyschnie i się wchłonie.

Następnie na paznokcie należy nałożyć bazę pod żel lub pod hybrydę i utwardzić ją w lampie. Przedłuży to trwałość całej stylizacji.

Tradycyjne formy papierowe

Papierowe formy dostępne są w formie naklejek. Przedłużanie paznokci za ich pomocą należy rozpocząć od odklejenia ich od papierka, który je zabezpiecza. Następnie należy "wypchnąć" z nich specjalne papierowe kółko i przykleić je od spodu formy. Sprawi to, że formy będą sztywne. Szablony można również delikatnie naciąć w zależności od kształtu, jaki chcesz nadać swoim paznokciom. Następnie tak przygotowane formy należy bardzo dokładnie podłożyć pod wcześniej przygotowaną płytkę. Dobrze podłożony szablon zapewnia już połowę sukcesu. Następnie mokrym lub suchym pędzelkiem należy nabrać niewielką ilość żelu i rozprowadzić go po formie. Paznokcie razem z formą należy umieścić w lampie i utwardzić. Po wyciągnięciu paznokci z lampy można usunąć formę spod warstwy poliżelu. W ten sposób powstaje pierwsza warstwa, która pełni funkcję szkieletu. Na szkielet należy nałożyć kolejną warstwę żelu, tym razem nieco grubszą. Odpowiednio zbudowany paznokieć powinien mieć nieco więcej żelu w okolicy krzywej C, czyli linii prowadzącej od skórki do wolnego brzegu paznokcia, zwanego również linią włosa. Pozwoli to uniknąć bolesnych złamań. Po zbudowaniu krzywej C paznokieć należy ponownie umieścić w lampie i utwardzić. Trzecią i ostatnią warstwą żelu jest warstwa wykończeniowa, która ma na celu wyrównać i wykończyć ładnie przedłużanego paznokcia. Warstwa ta powinna być cienka. Po utwardzeniu jej w lampie można przystąpić do piłowania paznokcia w dowolny kształt.

Dual Form

Formy Dual Form System z Sunflower Nail Professional są silikonowym odpowiednikiem tradycyjnych form papierowych. Jedyną różnicą jest tu fakt, że można ich używać wielokrotnie, a praca z nimi przebiega bardzo sprawnie i szybko. Na formach, które znajdziesz w sklepie marki Sunflower, oznaczone są linie, dzięki którym precyzyjnie można określić długość przedłużanego paznokcia. Aby zaaplikować akrylożel na formę Dual Form należy postępować podobnie jak w przypadku form papierowych. Na początek do każdego paznokcia należy dobrać odpowiedni rozmiar silikonowej formy. W tym celu należy przyłożyć do paznokcia formę i dokładnie sprawdzić jej brzegi. Forma przyłożona do skórek powinna idealnie z nimi współgrać. Nie może być zbyt wąska ani zbyt szeroka. Między płytką a forma powinna wytworzyć się wówczas przestrzeń, która po aplikacji akrylożelu stworzy krzywą c. Po dopasowaniu odpowiednich rozmiarów form można przystąpić do rozprowadzania poliżelu po formach. Możesz to zrobić zarówno na sucho, jak i na mokro. Pędzelkiem nabierz kuleczkę poliżelu i dokładnie rozprowadź ją w formie. Jeżeli wolisz pracować na sucho, postępuj dokładnie tak samo, jak w przypadku tradycyjnego żelu. Przy skórkach ilość produktu powinna być minimalna, tak aby uniknąć ich zalania. Grubszą warstwę akrylożelu należy zaaplikować mniej więcej na środku formy, w miejscu w którym powstanie krzywa C. Tak wypełnioną formę należy dokładnie przyłożyć do paznokcia i delikatnie docisnąć. Jeżeli produkt wypłynął z formy, to jego nadmiar należy usunąć, uważając, aby forma się nie przesunęła. Następnie paznokieć razem z formą należy włożyć do lampy i utwardzić, a po utwardzeniu delikatnie zdjąć z niego formę. Następnie można wypiłować paznokcie, nadając im odpowiedni kształt.

Idealny manicure z produktami Sunflower Nail Professional

Dobrej jakości akrylożele – na przykład takie, jakie oferujemy naszym klientom w sklepie marki Sunflower Nail Professional – to wielofunkcyjne produkty, z których pomocą wyczarujesz na swoich paznokciach cuda. Łączą one w sobie zalety akryli i żeli, dzięki czemu możesz nie tylko cieszyć się trwałą stylizacją lecz również nakładać kosmetyk w sposób, który jest dla Ciebie wygodniejszy – na mokro lub na sucho. Do dyspozycji masz także formy papierowe i silikonowe, które umożliwią przedłużenie płytki. Gęsta, budyniowa formuła poliżeli sprawia, że praca z nimi jest łatwa i przyjemna, a fakt, że substancja podczas utwardzania w lampie nie nagrzewa się, pozwala wyeliminować problem uporczywego pieczenia. Produkt doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku zaawansowanych, jak i początkujących stylistek. Koniecznie sprawdź naszą ofertę i przetestuj go już dziś!

 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl